72. Cannes Film Festivali Kapsamındaki Belirli Bir Bakış Bölümünün Ödülleri Açıklandı

72. Cannes Film Festivali Kapsamındaki Belirli Bir Bakış Bölümünün Ödülleri Açıklandı

  28 Mayıs 2019

  545 Okunma

72. Cannes Film Festivali’nin merakla beklenen Ana Yarışma’dan sonra festivalin en prestijli bölümü olan Belirli Bir Bakış bölümünde de ödüller sahiplerini buldu.   Seçkinin büyük ödülünü Karim Aïnouz imzalı “The Invisible Life of Eurídice Gusmão” kazanırken, Jüri Ödülü’nü alan film Oliver Laxe’ın yönetmen koltuğuna oturduğu “Fire Will Come” oldu.   Başkanlığını BAFTA adaylığı bulunan Lübnanlı ...

72. Cannes Film Festivali’nin merakla beklenen Ana Yarışma’dan sonra festivalin en prestijli bölümü olan Belirli Bir Bakış bölümünde de ödüller sahiplerini buldu.

 

Seçkinin büyük ödülünü Karim Aïnouz imzalı “The Invisible Life of Eurídice Gusmão” kazanırken, Jüri Ödülü’nü alan film Oliver Laxe’ın yönetmen koltuğuna oturduğu “Fire Will Come” oldu.

 

Başkanlığını BAFTA adaylığı bulunan Lübnanlı sinemacı Nadine Labaki’nin üstlendiği Belirli Bir Bakış bölümünün bu sene ki jürisinde Fransız aktris Marina Foïs, Alman yapımcı Nurhan Sekerci-Porst, Arjantinli yönetmen Lisandro Alonso ve geçtiğimiz sene “Girl” ile Altın Küre’ye aday gösterilen Belçikalı sinemacı Lukas Dhont yer alıyordu.

 

Ödül kazananların listesi ise şu şekilde;

 

Belirli Bir Bakış Ödülü: “The Invisible Life of Eurídice Gusmão” Karim Aïnouz

Jüri Ödülü: “Fire Will Come” Oliver Laxe

En İyi Yönetmen: Kantemir Balagov “Beanpole”

En İyi Performans: Chiara Mastroianni “On a Magical Night”

Jüri Özel Ödülü: Albert Serra “Liberté”

Jüri Özel Mansiyonu: “Joan of Arc” Bruno Dumont

Coup de Coeur Ödülü: “A Brother’s Love” Monia Chokri ve “The Climb” Michael Angelo Covino

 

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER