72. Cannes Film Festivali’nin Resmi Afişi Yayınlandı

72. Cannes Film Festivali’nin Resmi Afişi Yayınlandı

  16 Nisan 2019

  52 Okunma

14-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında, her sene olduğu gibi Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenmesi planlanan 72. Cannes Film Festivali, bu yıl da  klasikleşen bir filme dair bir görüntüyü afişinde kullandı. 72. Cannes Film Festivali'nin afişinde kullanılmak üzere, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden yönetmen Agnes Varda’nın ilk filmi

14-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında, her sene olduğu gibi Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenmesi planlanan 72. Cannes Film Festivali, bu yıl da  klasikleşen bir filme dair bir görüntüyü afişinde kullandı. 72. Cannes Film Festivali’nin afişinde kullanılmak üzere, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden yönetmen Agnes Varda’nın ilk filmi “La Pointe Courte” setinden ikonik bir fotoğrafta karar kılındı.

 

Posterde kullanılan görüntü, 1954’te ilk filmi La Pointe Courte’yi yapan 26 yaşındaki Varda’nın fotoğrafıdır. İkonik fotoğrafta, yönetmen Varda Fransa’nın güneydoğu bölgesinde kurulan sette, plajdaki kameraya bakarken bir teknisyenin omuzlarında duruyor. Festival organizatörleri, neden bu fotoğrafı kullandıklarını; “Bu fotoğraf, Agnes Varda ile ilgili her şeyi özetliyor: tutkusu, özveri ve durdurulamaz çalışkanlığı” şeklinde açıkladılar ve bunun gelecekteki yönetmenlere örnek teşkil etmesinin çok önemli olduğunu eklediler.

 

Agnes Varda, “Fransız Sinemasının Büyükannesi” olarak tanınan ve filmleri Cannes’in Resmi Seçkileri’nde 13 kez gösterilen ünlü bir yönetmendir. 2005 ve 2013 tarihlerinde Camera d’Or’un jürisinde görev yapmıştır. Ayrıca Varda, 2015 yılında “Palme d’Or Fahri Onur Ödülü” kazanan ilk kadın oldu. Ayrıca Venedik’te “Altın Aslan”, Berlin’de “Gümüş Ayı” kazandı. 2018’de yaşayan en eski Oscar adayı olduğundan dolayı “Onursal Akademi Ödülü”ne layık görüldü. Varda, ardında onlarca değerli çalışma bırakarak 2019’un Mart ayında 90 yaşında öldü.

 

Cannes’ın Agnes Varda’ya saygı duruşunda bulunduğu yeni posterini aşağıda görebilirsiniz.

 

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle