Akademi ve Netflix Savaşı ile İlgili Toplantı Gerçekleşti

Akademi ve Netflix Savaşı ile İlgili Toplantı Gerçekleşti

  28 Nisan 2019

  602 Okunma

Geçtiğimiz aylarda,  Netflix filmlerinin, Oscar Ödül’lerine aday olmasının doğru olmadığını savunan Steven Spielberg, konu ile ilgili olarak Akademi’den toplantı talebinde bulunmuştu. Ünlü yönetmen Steven Spielberg, Netflix yapımı olan “Roma”nın, 91. Akademi Ödül Töreni’nde Yabancı Dilde En İyi Film, En İyi Sinematografi ve En İyi Yönetmen kategorilerinde aday olup, ödüle layık görülmesi sonra...

Geçtiğimiz aylarda,  Netflix filmlerinin, Oscar Ödül’lerine aday olmasının doğru olmadığını savunan Steven Spielberg, konu ile ilgili olarak Akademi’den toplantı talebinde bulunmuştu.

 

Ünlü yönetmen Steven Spielberg, Netflix yapımı olan “Roma”nın, 91. Akademi Ödül Töreni’nde Yabancı Dilde En İyi Film, En İyi Sinematografi ve En İyi Yönetmen kategorilerinde aday olup, ödüle layık görülmesi sonrasında, konu hakkındaki itirazlarını kamuoyu ile paylaşmıştı. Konu hakkında bir kural değişikliği yapılması talebi ile, Akademi’den randevu alan Spielberg’in isteği kabul görmedi!

Steven Spielberg, Netflix filmlerinin Oscar’a aday olmamasını gerektiğini, Emmy’nin daha uygun olduğunu vurgulayan yönetmen, sinema dünyasının da ikiye bölünmesine sebep olmuştu. Konu hakkında bir karşı görüş de Triple Frontier filmi ile Netflix ile ortak çalışması olan Ben Affleck’ten gelmişti.

Tartışmalı konu hakkında Netflix’de sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yaparak sinemayı sevdiklerini, sinemanın dışında ise, sinemaya gidecek bütçesi olmayan ya da yaşadığı yerde sinemaya gitme imkanı olmayan insanlara bu imkanı sağlamayı; herkese, her yerde ve aynı anda seyir olanağı vermeyi, ek olarak sinemacılara da filmlerini daha fazla izleyiciye ulaştırmalarında yardımcı olmayı sevdiklerini belirtmişti.

Akademi’nin konu hakkındaki görüşü sinemaseverler için merak konusu olurken, beklenen toplantı geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Toplantıdan çıkan karar ise; Netflix konusunda bir değişikliğe gidilmeyeceği şeklinde oldu. Ancak bazı dallarda, kural değişiklikleri yapılacağı ve yeni kuralların yakında duyurulacağı da toplantının sonuçları arasında yer aldı.

Konu hakkındaki gelişmeleri sizlerle her zaman paylaşmaya devam ediyor olacağız.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle