Akbank Kısa Film Festivali’nde Ödüller, 15. Kez Sahipleriyle Buluştu!

Akbank Kısa Film Festivali’nde Ödüller, 15. Kez Sahipleriyle Buluştu!

  31 Mart 2019

  323 Okunma

15. Akbank Kısa Film Festivali’nde en iyiler ödüllendirildi. Ulusal Yarışma’da “En İyi Kısa Film” ödülü, Burcu Aykar’ın “Annem” filmine gitti!   Bu yıl 15. si düzenlenen “Akbank Kısa Film Festivali” nde ödülleriyle, sahiplerine verildi. Festivalin yarışmasına bu yıl, ulusal ve uluslararası kategorilerinde 68 ülkeden toplamda 1.406 kısa film başvurdu. Yarışmada 9 film ödüle değer görülürken, 3 s...

15. Akbank Kısa Film Festivali’nde en iyiler ödüllendirildi. Ulusal Yarışma’da “En İyi Kısa Film” ödülü, Burcu Aykar’ın “Annem” filmine gitti!

 

Bu yıl 15. si düzenlenen “Akbank Kısa Film Festivali” nde ödülleriyle, sahiplerine verildi. Festivalin yarışmasına bu yıl, ulusal ve uluslararası kategorilerinde 68 ülkeden toplamda 1.406 kısa film başvurdu. Yarışmada 9 film ödüle değer görülürken, 3 senaryo da Forum bölümünde ödüle değer bulundu.

 

Ulusal filmlerin yarıştığı bölümde, “En İyi Kısa Film” ödülü Burcu Aykar’ın yönetmenliğini üstlendiği “Ablam” filmine verildi. Mansiyon ödülüne değer bulunan filmler ise; Batuhan Kurt‘un yönettiği “Kurbağa Avcıları” belgeseli, ”, Umut Subaşı‘nın yönettiği “Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var” filmi ve Gökçe Erdem’in yönettiği “Titanyum” filmlerine verildi. Yarışmada “Seyirci Özel Ödülü”nün sahibi ise, yönetmenliğini Alican Yücesoy’un üstlendiği “Taş” filmine verildi.

 

Uluslararası filmlerin yarıştığı bölümde ise “En İyi Kısa Film” ödülü, Avustralya’dan yarışmaya katılan Charles Williams’ın yönetmenliğini üstlendiği “All These Creatures” filmine verildi. Mansiyon ödülüne değer bulunan filmler ise; Sandhya Suri’nin yönettiği “The Field” ve Diego Cespedes’in yönettiği “The Summer of Electric Lion” filmleri oldu. Bölümde ayrıca bir film “Jüri Özel Ödülü” ne değer bulundu.  Yönetmenliğini Vincent Lambe’nin üstlendiği “Detainment” adlı kısa film,  “Jüri Özel Ödülü” nü aldı.

 

Kısa filmlere destek amacıyla festival bünyesinde başlatılan “Akbank Kısa Film Forum” bölümünde ise, finale 8 senaryo kalmıştı. “En İyi Senaryo” ödülü Murat Uğurlu’nun “Tapınak” adlı projesine verilirken, “Senaryo Jüri Özel Ödülü” ise Alkım Özmen’in “Gece Babamızı Ararken” adlı senaryosuna verildi. Mansiyona değer bulunan proje ise, Enes Yurdaün’ün “4 gün 3 gece” adlı senaryosu oldu.

 

Festivalin ödüle değer bulunan filmlerinden oluşan seçki, 2 Nisan – 17 Mayıs  tarihlerinde Üniversiteli gençlerle buluşacak. Tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan gösterimler; Türkiye genelindeki 22 ilde ve toplam 40 üniversitede gösterilecek.

 

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle