Amerikalı Şarkıcı ve Aktris Doris Day Hayatını Kaybetti

Amerikalı Şarkıcı ve Aktris Doris Day Hayatını Kaybetti

  14 Mayıs 2019

  516 Okunma

Hollywood’un ikonik starlarından Doris Day, 97 yaşında, zatürre sebebi ile California’da hayata gözlerini yumdu. Tam adı Doris Mary Ann Kappelhoff olan ünlü sanatçı 3 Nisan 1922’de Cincinnati, Ohio’da dünyaya geldi.   1950'li ve 1960'lı yıllarda kariyerinin zirvesini yaşayan Day, küçük yaşta dansa merak salmış ancak geçirdiği bir kaza sonucu bu hayalinden vazgeçmek zorunda kalmıştır. Ancak dah...

Hollywood’un ikonik starlarından Doris Day, 97 yaşında, zatürre sebebi ile California’da hayata gözlerini yumdu.

 

Tam adı Doris Mary Ann Kappelhoff olan ünlü sanatçı 3 Nisan 1922’de Cincinnati, Ohio’da dünyaya geldi.

1950’li ve 1960’lı yıllarda kariyerinin zirvesini yaşayan Day, küçük yaşta dansa merak salmış ancak geçirdiği bir kaza sonucu bu hayalinden vazgeçmek zorunda kalmıştır. Ancak daha sonrasında müzikle ilgilenmeye başlamış ve sesiyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Özellikle “Çok Şey Bilen Adam” filminde seslendirdiği Que Sera Sera şarkısıyla, sesi hafızalarımıza kazanmıştır.

1948 yılında sinemaya da atılan Doris Day, kısa süre içinde Warner Bros ile kontrat imazalamış ve 1953’te rol aldığı “Calamity Jane” filmi ile ününü perçinlemiştir. 1960 yılında “Pillow Talk”talki rolü ile Oscar adaylığı da kazanan aktrist; 1968’de son sinema filmleri olan “With Six You Get Eggroll” ve “Where Were You When the Lights Went Out?” isimli yapımlardan sonra sinemaya veda etmiştir. Bu tarihten 1973’e dek başrolünde bulunduğu “The Doris Day Show” adlı dizide yer almış, 1975’te ise ‘Doris Day, Her Own Story’ adlı otobiyografisini yayımlamıştır.

Zamanının ve gelirinin önemli bir kısmını sokak hayvanlarına adayan Doris Day’in yaşamını yitirdiği haberini üzülerek sizlerle paylaşıyoruz.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle