Bohemian Rhapsody’nin Çin Versiyonunda Hangi Sahneler Kesildi?

Bohemian Rhapsody’nin Çin Versiyonunda Hangi Sahneler Kesildi?

  26 Mart 2019

  441 Okunma

Bohemian Rhapsody Çin'de vizyona girdi. Ama nasıl?

91. Akademi Ödülleri’nde Rami Malek’e En İyi Erkek Oyuncu ödülü ve John Ottman’a tartışmalı bir En İyi Kurgu ödülü kazandıran Bohemian Rhapsody hakkındaki gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Freddie Mercury’nin biyografik filmi olan Bohemian Rhapsody, bu kez de gündeme Çin’de vizyona girmesiyle düştü.

Rami Malek’in Freddie Mercury’ye hayat verdiği biyografik film Bohemian Rhapsody, Çin’deki izleyicileriyle buluştu. Ancak filmde eksik olan birçok kısım vardı. Kesilen sahnelerinin olduğu fark edilen Bohemian Rhapsody, bu nedenle yeniden gündeme geldi. Söylentilere göre Çin, biyografik filmde yer alan ve Mercury’nin eşcinsel olduğunu belirten tüm ibareler filmden kesilmişti. ABC News’un haberine göre, bu sahneler de filmin yaklaşık dört dakikalık kısmını kaplıyordu. Filmde Freddie Mercury’nin o dönemdeki kız arkadaşı olan Mary Austin tarafından biseksüel olduğunun ortaya çıkarılması sahnesinin tamamen kesildiği belirtilenler arasında yer alıyor. Ayrıca Mercury ile uzun dönemli bir ilişkisi olduğu bilinen Jim Hutton arasındaki neredeyse tüm diyalogların kesildiği ve ikilinin filmin sonunda yer alan fotoğraflarının da çıkarıldığı söyleniyor. Her ne kadar Çin versiyonundan LGBTQ+ sahnelerin çıkarıldığından bahsedilse de, orijinal filmin Freddie Mercury’nin biseksüel kimliğine çok yer vermemesi nedeniyle eleştildiği bilinenler arasında bulunuyordu. Ayrıca Oscar Töreni’nde En İyi Kurgu ödülünün sahibi olan John Ottman da son zamanlarda eleştirilere maruz kalıyor. Eleştirilerin nedeni olarak ise yaptığı kurgunun hatalı olmasına rağmen En İyi Kurgu Ödülü’nün sahibi olması söyleniyor.

Bryan Singer’ın filmin çekimlerinin ortasında setten kovulmasının ardından yerine geçen Dexter Fletcher’ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmin konusu ise şöyleydi: Bohemian Rhapsody, Queen grubuna, müziklerine, klişelere meydan okuyan ve kuralları yıkarak dünyanın en sevilen sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Film, simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Mercury’nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile çıkan iç çatışmaya ve yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen Mercury’nin rock müzik tarihinin en büyük performanslarından birinde gruba liderlik ettiği Live Aid konserinin arifesinde muzaffer birleşme sürecine yayılıyor. Bu süreçte de, her zaman bir aile gibi olan ve günümüzde dışlanmışlara, hayalperestlere ve müzikseverlere ilham vermeye devam eden bir grubun mirasını süslüyor.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle