“Hayvan Mezarlığı” Uyarlamasından Altyazılı Teaser

“Hayvan Mezarlığı” Uyarlamasından Altyazılı Teaser

  26 Mart 2019

  503 Okunma

Stephen King romanından uyarlanan Hayvan Mezarlığı'ndan altyazılı teaser paylaşıldı.

Sinemalardaki izleyicileriyle buluşmak için son hazırlıklarını yapan korku türündeki Hayvan Mezarlığı, vizyona girmek için gün sayıyor. Stephen King romanından ikinci kez beyaz perdeye aktarılan Pet Sematary’den altyazılı teaser paylaşıldı.

Usta korku yazarı Stephen King’in kendi yazdığı romanların uyarlamaları arasında nadiren beğendiği filmlerden biri olarak lanse edilen Pet Sematary’den altyazılı teaser yayınlandı. “Bazen ölmek daha iyidir” sloganıyla karşımıza çıkarılan teaserda, romandan farklı şekilde uyarlanan kısımları görme imkanı yakalıyoruz. Küçük erkek çocuğunun bir kıza dönüştürüldüğünü ve komşularının da farklı biri olduğunu görüyoruz. Merakla beklenen Hayvan Mezarlığı filminin konusu şöyle: Boston’daki şehir yaşamlarından kırsal kesime taşınma kararı alan bir ailenin minik bir oğlu ve kızları vardır. Oğullarını bir kaza sonucu kaybeden çiftin yaşadığı travmanın ardından kedileri de ölmüş ve evlerinin yakınındaki gizemli bir mezarlığa gömülmüştür. Gömülmesinin ardından kedileri yaşama geri döner. Gizemli mezarlığın sırrını artık Creed çifti de öğrenmiştir. Gömülen her şeyi bedenen hayata döndüren bu mezarlığı, oğullarını geri getirmesi için de kullanma kararı alan Louis, Gage’i gerçekten geri getirebilecek midir? Bir yandan oğullarının tuhaf geri dönüşüyle sarsılan çift, diğer yandan geçmişleriyle yüzleşmek zorunda kalır.

2014 yapımı korku filmi “Şeytanın Gözleri”nin yönetmenliğini üstlenen Kevin Kölsch ve Dennis Widmyer ikilisinin yönetmen koltuğuna oturduğu filmin oyuncu kadrosunda “Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti”nin yıldızı Jason Clarke, Amy Seimetz, iki Oscar adaylığı bulunan John Lithgow, Alyssa Brooke Levine, Hugo Lavoie, Jeté Laurence ve Obssa Ahmed gibi isimler yer alıyor. Daha önce film ile ilgili Jason Clarke açıklama yapmış ve Stephen King’in bu yeni uyarlamayı sevdiğini ifade etmişti. King’in uyarlanan kitapları arasında  The Shining, Gerald’s Game, IT, Green Mile gibi eserler bulunuyor. Hayvan Mezarlığı’nın ülkemizdeki izleyicileriyle 5 Nisan tarihinde buluşması bekleniyor.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER