Herzog’un Dünyasına, 30. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde Kapılacaksınız!

Herzog’un Dünyasına, 30. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde Kapılacaksınız!

  20 Mart 2019

  557 Okunma

Alman ve Dünya Sinemasının renkli ve sıra dışı yönetmeni, Werner Herzog’un 6 önemli filmi, 18-28 Nisan 2019 tarihleri arasında 30. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde olacak!   Dünya Kitle İletişim Vakfı tarafından bu yıl 30.su düzenlenecek olan Ankara Uluslararası Film Festivali’ne 1 aydan az bir süre kaldı. Festivalde bu yıl da, birbirinden ilgi çekici filmler, izleyicileri bekliyor.  Düny...

Alman ve Dünya Sinemasının renkli ve sıra dışı yönetmeni, Werner Herzog’un 6 önemli filmi, 18-28 Nisan 2019 tarihleri arasında 30. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde olacak!

 

Dünya Kitle İletişim Vakfı tarafından bu yıl 30.su düzenlenecek olan Ankara Uluslararası Film Festivali’ne 1 aydan az bir süre kaldı. Festivalde bu yıl da, birbirinden ilgi çekici filmler, izleyicileri bekliyor.  Dünya sinemasının önemli simalarından yönetmeni, senarist, yazar, oyuncu ve opera yönetmeni Werner Herzog’un 6 önemli filmi bu yıl festivalde gösterilecek!

 

Herzog Retrospektifi seçkisi adı altında izlenebilecek olan filmler, François Truffaut tarafından “yaşayan en önemli yönetmen” olduğu ileri sürülen Herzog’un, başta Amerika olmak üzere tüm dünyadaki sinema anlayışını etkileyen eserlerinden oluşuyor. Filmler, festival bünyesinde Goethe Enstitüsü’nün katkılarıyla gösterilecek.

 

Renkli ve sıra dışı yönetmen Herzog’un filmlerinin yer alacağı Herzog Retrospektifi’nde yer alacak filmler ise şu şekilde;

 

• Aguirre, Tanrının Gazabı / Aguirre, the Wrath of God 

• Stroszek

• Woyzeck

• Nosferatu the Vampyre / Nosferatu: Phantom der Nacht

• Fitzcarraldo

• Yeşil Kobra / Cobra Verde

 

30. Ankara Uluslararası Film Festivali, 18-28 Nisan 2019 tarihleri arasında izleyicisiyle buluşacak!

 

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER