Ingmar Bergman Filmlerinin Vazgeçilmezi Bibi Andersson Vefat Etti

Ingmar Bergman Filmlerinin Vazgeçilmezi Bibi Andersson Vefat Etti

  16 Nisan 2019

  51 Okunma

On üç Ingmar Bergman filminde başrol oynayan İsveçli oyuncu Bibi Andersson, Pazar günü Stockholm'de hayatını kaybetti. Andersson, 83 yaşındaydı.   2009 yılında felç geçirip hastahaneye kaldırılan oyuncunun vefat haberi, yönetmen Christina Olofson tarafından duyuruldu.   Bibi Andersson, 1966 yapımı 'Persona'da türüne meydan okuyan rolünün ardından, Akademi Ödülleri’nin İsveç’teki eş değeri olan ...

On üç Ingmar Bergman filminde başrol oynayan İsveçli oyuncu Bibi Andersson, Pazar günü Stockholm’de hayatını kaybetti. Andersson, 83 yaşındaydı.

 

2009 yılında felç geçirip hastahaneye kaldırılan oyuncunun vefat haberi, yönetmen Christina Olofson tarafından duyuruldu.

 

Bibi Andersson, 1966 yapımı ‘Persona’da türüne meydan okuyan rolünün ardından, Akademi Ödülleri’nin İsveç’teki eş değeri olan 4. Guldbagge Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı. Ayrıca Andersson, 1963’te Vilgot Sjöman’ın ‘The Mistress’indeki çalışmasıyla Berlin Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” dalında Gümüş Ayı kazandı. 1968 ile 1972’deyse ‘Persona’ ve ‘Syskonbädd’deki rolleriyle BAFTA’larda “En İyi Yabancı Oyuncu” olarak aday gösterildi. Ingmar Bergman filmi ‘Persona’ sayesinde ününe ün katan oyuncu daha sonra, 60’lı ve 70’li yıllarda sürekli çalışmaya başladı. Bu dönemde, John Huston’un ‘Kremlin Mektubu’ ve Robert Altman’ın ‘Quintet’i de dahil olmak üzere 50’den fazla filmde rol aldı.

 

Andersson kariyerinin ilk yıllarında katıldığı Dramaten’de (Kraliyet Dramatik Tiyatrosu) film kariyeri boyunca sahne almaya devam etti. 1990’da ise oyunculuk kariyerini bir kenara bırakıp İsveç’in ulusal sahnesi olan Dramaten’in çeşitli oyunlarını yöneten bir tiyatro yönetmeni olarak çalışmaya başladı.

 

Andersson’un, Gabriel Mora Baeza ile evliliğinden bir çocuğu bulunmaktadır.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle