İnönü Üniversitesi’nin 12. Uluslararası Kısa Film Festivali Tarihleri Belirlendi

İnönü Üniversitesi’nin 12. Uluslararası Kısa Film Festivali Tarihleri Belirlendi

  1 Mart 2019

  213 Okunma

İnönü Üniversitesi tarafından düzenlenen Kısa Film Festivali bu yıl da izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Bu yıl 12. kez İnönü Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Kısa Film Festivali başvuru tarihleri resmi olarak duyuruldu. Başvuru tarihleri belli olan 12. Uluslararası Kısa Film Festivali, İnönü Üniversitesi Sinema Topluluğu ve İletişim Fakültesi’nin katkılarıyla düzenleniyor. Kısa Film Festivali için başvuru tarihleri de 22 Şubat – 20 Mart olarak belirlendi.

İnönü Üniversitesi Sinema Topluluğu ve İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 12. Uluslararası Kısa Film Festivali başvuruları başladı. 22 Şubat tarihinde başvuruları açılan ve 20 Mart’a kadar sürecek festival yarışması, dört farklı kategoriyi içerecek. Bu kategoriler arasında Ulusal Kurmaca, Uluslararası Kurmaca, Ulusal Belgesel ve Uluslararası Belgesel bulunuyor. Festival kapsamında değerlendirilecek olan filmlerden başarılı görülenlere toplamda 22bin TL değerinde para ödülü verilecek. 12. Uluslararası Kısa Film Festivali kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra atölyeler, açık hava film gösterimleri, ünlü sinemacılarla gerçekleştirilecek söyleşiler gerçekleştirilecek. Yarışmada birinci olan filme 5.000TL değerinde, ikinci olan filme 3.500TL değerinde, üçüncü olacak olan filme ise 2.500TL değerinde para ödülü verilecek.

Geçtiğimiz yıl 11. Uluslararası Kısa Film Festivali’nde 62 film ön değerlendirmeyi geçerek festivale katılmaya hak kazanmıştı. Ulusal Belgesel kategorisinde birincilik ödülü Mehmet Can Mıcık’ın “Menderes Kıyısında” filmine verilirken, Esra Yıldırım yönetmenliğindeki “Çalıkuşu” ikincilik, Fikret G. Fırat’ın “Kollarımdaki Yaşam” filmine verilmişti. Ulusak Kurmaca kategorisinde Hikmet Güler ve Barış Fert yönetmenliğindeki “Vultur” filmi birinci, Anıl Güldoğan’ın “Hikayeci” filmi ikinci, Ahmet Serdar Karaca’nın “Frekans” filmi ise üçüncü olmuştu. Uluslararası Kurmaca kategorisinde Mohammad Poustindouz’un Gray Umbrella filmi birincilik, Majid Seyedin Khorasani yönetmenliğindeki “Downfall” ikincilik, Milan Bath yönetmenliğindeki “Die Abreise” ise üçüncülük ödülünün sahibi olmuştu. Son kategori olan Uluslararası Belgesel kategorisi ödüllerinin sahipleri ise Patrice Sanchez yönetmenliğindeki “Nation of Masks”, Jennifer Lara yönetmenliğindeki “Memorandum” ve Juan Jimanez yönetmenliğindeki “La Vaca” olmuştu.

12. Uluslararası Kısa Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için festival@inonu.edu.tr adresi ile iletişime geçiniz.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER