İnönü Üniversitesi’nin 12. Uluslararası Kısa Film Festivali Tarihleri Belirlendi

İnönü Üniversitesi’nin 12. Uluslararası Kısa Film Festivali Tarihleri Belirlendi

  1 Mart 2019

  180 Okunma

İnönü Üniversitesi tarafından düzenlenen Kısa Film Festivali bu yıl da izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Bu yıl 12. kez İnönü Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Kısa Film Festivali başvuru tarihleri resmi olarak duyuruldu. Başvuru tarihleri belli olan 12. Uluslararası Kısa Film Festivali, İnönü Üniversitesi Sinema Topluluğu ve İletişim Fakültesi’nin katkılarıyla düzenleniyor. Kısa Film Festivali için başvuru tarihleri de 22 Şubat – 20 Mart olarak belirlendi.

İnönü Üniversitesi Sinema Topluluğu ve İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 12. Uluslararası Kısa Film Festivali başvuruları başladı. 22 Şubat tarihinde başvuruları açılan ve 20 Mart’a kadar sürecek festival yarışması, dört farklı kategoriyi içerecek. Bu kategoriler arasında Ulusal Kurmaca, Uluslararası Kurmaca, Ulusal Belgesel ve Uluslararası Belgesel bulunuyor. Festival kapsamında değerlendirilecek olan filmlerden başarılı görülenlere toplamda 22bin TL değerinde para ödülü verilecek. 12. Uluslararası Kısa Film Festivali kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra atölyeler, açık hava film gösterimleri, ünlü sinemacılarla gerçekleştirilecek söyleşiler gerçekleştirilecek. Yarışmada birinci olan filme 5.000TL değerinde, ikinci olan filme 3.500TL değerinde, üçüncü olacak olan filme ise 2.500TL değerinde para ödülü verilecek.

Geçtiğimiz yıl 11. Uluslararası Kısa Film Festivali’nde 62 film ön değerlendirmeyi geçerek festivale katılmaya hak kazanmıştı. Ulusal Belgesel kategorisinde birincilik ödülü Mehmet Can Mıcık’ın “Menderes Kıyısında” filmine verilirken, Esra Yıldırım yönetmenliğindeki “Çalıkuşu” ikincilik, Fikret G. Fırat’ın “Kollarımdaki Yaşam” filmine verilmişti. Ulusak Kurmaca kategorisinde Hikmet Güler ve Barış Fert yönetmenliğindeki “Vultur” filmi birinci, Anıl Güldoğan’ın “Hikayeci” filmi ikinci, Ahmet Serdar Karaca’nın “Frekans” filmi ise üçüncü olmuştu. Uluslararası Kurmaca kategorisinde Mohammad Poustindouz’un Gray Umbrella filmi birincilik, Majid Seyedin Khorasani yönetmenliğindeki “Downfall” ikincilik, Milan Bath yönetmenliğindeki “Die Abreise” ise üçüncülük ödülünün sahibi olmuştu. Son kategori olan Uluslararası Belgesel kategorisi ödüllerinin sahipleri ise Patrice Sanchez yönetmenliğindeki “Nation of Masks”, Jennifer Lara yönetmenliğindeki “Memorandum” ve Juan Jimanez yönetmenliğindeki “La Vaca” olmuştu.

12. Uluslararası Kısa Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için festival@inonu.edu.tr adresi ile iletişime geçiniz.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle