İşte 72. Cannes Film Festivali’nin Kazananları!

İşte 72. Cannes Film Festivali’nin Kazananları!

  28 Mayıs 2019

  549 Okunma

Fransa'nın Cannes şehrinde 72. kez 14-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Cannes Film Festivali'nin kazananları belli oldu.  Pedro Almodóvar, Bong Joon-ho, Céline Sciamma, Ken Loach, Dardenne Kardeşler, Arnaud Desplechin, Justine Triet, Abdellatif Kechiche ve Elia Suleiman gibi dünyaca ünlü yönetmenlerin filmlerinin yarıştığı, Quentin Tarantino'nun

Fransa’nın Cannes şehrinde 72. kez 14-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Cannes Film Festivali’nin kazananları belli oldu. 

 

Pedro Almodóvar, Bong Joon-ho, Céline Sciamma, Ken Loach, Dardenne Kardeşler, Arnaud Desplechin, Justine Triet, Abdellatif Kechiche ve Elia Suleiman gibi dünyaca ünlü yönetmenlerin filmlerinin yarıştığı, Quentin Tarantino’nun “Once Upon A Time In Hollywood” filmi gibi birçok da merak edilen filmin gösteriminin yapıldığı 72. Cannes Film Festivali’nin kazananları belli oldu.

 

Ana Yarışma’da Altın Palmiye için yarışan filmler içinden Güney Koreli yönetmen Bong Joon-ho’nun filmi “Parasite”, festivalin en büyük ödülü olan Altın Palmiye’nin kazananı oldu. Bong Joon-ho’nun bir başka filmi olan Netflix yapımı “Okja”, Cannes’da Netflix yapımlarının yarışmaması gerektiği tartışmasına sebep olmuş ve filmin 2017’deki Cannes Film Festivali gösterimi yarıda kesilmişti.

 

İşte kazananların tam listesi:

 

Altın Palmiye Ödülü: “Parasite” – Bong Joon-ho

Altın Kamera Ödülü: “Nuestras Madres” – César Díaz

Kısa Film dalında Altın Palmiye Ödülü: “The Distance Between Us And The Sky” – Vasilis Kekatos

Özel Mansiyon Ödülü: “It Must Be Heaven” – Elia Suleiman

En İyi Senaryo Ödülü: “Portrait De La Jeune Fille En Feu” – Céline Sciamma

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Jessica Hausner filmi “Little Joe”daki rolüyle Emily Beecham

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Pedro Almodóvar filmi “Pain & Gloria”daki rolüyle Antonio Banderas

En İyi Yönetmen Ödülü “Young Ahmed” – Jean-Pierre & Luc Dardenne

Jüri Ödülü: “Les Misérables” –  Ladj Ly ve “Bacurau” – Kleber Mendonça Filho

Cannes Film Festivali Büyük Ödülü: “Atlantique” – Mati Diop

Altın Palmiye Onur Ödülü: Alain Delon

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle