Joe Berlinger, Martin Luther King Suikastı Hakkında Yeni Bir Proje Planlıyor

Joe Berlinger, Martin Luther King Suikastı Hakkında Yeni Bir Proje Planlıyor

  6 Nisan 2019

  280 Okunma

Seri katil Ted Bundy hakkında hem belgesel hem de anlatı filmi üzerinde çalışmaya başlayan yapımcı Joe Berlinger, başka bir tarihi şahsiyet hakkında da benzer projeler yapmaya karar verdi.    1968 yılında bir suikaste kurban giden sivil haklar lideri Martin Luther King’in suikastini konu edinecek bir belgesel ve kurmaca film çekeceğini resmi olarak açıkladı. Adının

Seri katil Ted Bundy hakkında hem belgesel hem de anlatı filmi üzerinde çalışmaya başlayan yapımcı Joe Berlinger, başka bir tarihi şahsiyet hakkında da benzer projeler yapmaya karar verdi. 

 

1968 yılında bir suikaste kurban giden sivil haklar lideri Martin Luther King’in suikastini konu edinecek bir belgesel ve kurmaca film çekeceğini resmi olarak açıkladı. Adının “Slay The Dreamer” olacağı duyrulan kurmaca film; Martin Luther King’in hem fikir danıştığı hem de en yakın arkadaşı olan Rahip James Lawson’ı odağına alarak, suikasti onun gözünden anlatacak.

 

Rahip James Lawson suikast sonrasında hayatını, tetiği aslında kimin çektiği araştırarak geçirmişti. James Earl Ray’in mahkum edilmesine sebep olan tutanağı imzalamayı reddeden tek görgü tanığı olan Grace Walden’in izini sürmüştü Ancak Grace Walden, suikastçiyi görüdğünü reddetmiş ve yıllarca sahte bir isimle bir akıl hastanesinde tutulmutu. Konuyla ilgili resmi dosyalar bugün bile mühürlü tutulmakta. 51 yıl önce gerçekleşmiş ve hala sırrının tam olarak çözülemediği bu olay örgüsü üzerine binlerce fikir, senaryo üretilse de hiç biri tam olarak kanıtlanamadı ve aslında asla nihai sonuca varılamadı.

 

Lawson’ın Walden’a inanarak Ray’in suikastten sorumlu olmadığını ispatlamaya çalışması üzerinden ilerleyecek filmin senaryosunu ise, Martin Luther King’i konu edinen Code Name Zero kitabının yazarı Mark Lane ile birlikte Donald Freed kaleme alacak gibi görünüyor.

 

Joe Berlinger’in Martin Luther King projesinin hayata geçeceği zaman henüz belli olmasa da, yönetmenin seri katil Ted Bundy’yi konu alan son filmi Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile, 3 Mayıs tarihinde Netflix’te yayınlanacak.

 

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle