Kafamda Deli Sorular: Sizi Şüphe ve Gerilim Deryasında Yüzdürecek 13 Film!

Kafamda Deli Sorular: Sizi Şüphe ve Gerilim Deryasında Yüzdürecek 13 Film!

  1 Temmuz 2019

  205 Okunma

İlerledikçe sizi ters köşe üstüne ter köşeye yatıran, gizemi bol filmleri seviyorsanız bu gizemli gerilim filmleri tam size göre!

Alfred Hitchcock, gerilim filmini “izleyicinin flmin karakterlerinden daha fazla şey bilmesi” olarak tanımlamıştı. Sinemada başarılı bir gerilim filmi yaratabilmek belki de bu yüzden bu kadar zordur.

Filmlerde gerilim ve gizem yaratmak için, izleyicinin tüm dikkatini çekmeli ve akla yatkın olmasının yanı sıra ve sonuçlarının tahmin edilmesi zor olan ilginç durumlar yaratmalısınız. Fakat her şeyden öte, izleyicinin gerginliği hissetmesini sağlamak için, izlediği karakterlerle bağdaşmasını sağlamalısınız. Sonuçta umrunuzda olmayan biri ya da bir şey hakkında endişe duyamazsınız.

Bu yüzden sözde gerilim filmlerinin çoğu başarısız oluyor. İyi fikirleri olmasına rağmen kimi yönetmenler, her şeyden önce izleyicilerin karakterlerle bağ kurmasına yatırım yapılması gerektiğini unutuyorlar. Bunu aklınızda tutarsanız ve bir de iyi bir fikriniz varsa -katilin kim olduğunu bulmaya çalışan bir dedektif, kaçıranlarından kaçmaya çalışan bir kadın ya da karanlık bir sırrı aydınlatmaya çalışan bir adam- seyircilerinizi yakaladınız demektir.

Bu liste sadece  şüphe oranı yüksek gerilim filmleri değil, aynı zamanda her açıdan harika filmler içeriyor. Ve siz Kuzuların Sessizliği, Se7en veya Misery gibi klasiklerin neden listede olmadığını sormadan önce söyleyelim; öne çıkan filmlere göre (biraz) daha az konuşulan filmleri derlemeye çalıştık. Tabii ki, bunlar da kimsenin duymadığı değil ama yine de bazılarını kaçırmış olabilirsiniz.

İşte şüpheyi doruklara yükselten gerilim filmleri galerimizde!

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle