László Nemes’in Sunset’inden Türkçe Fragman

László Nemes’in Sunset’inden Türkçe Fragman

  9 Mayıs 2019

  492 Okunma

Dünya prömiyerini 75. Venedik Film Festivali’nde yapan,

Dünya prömiyerini 75. Venedik Film Festivali’nde yapan, “Yabancı Dilde En İyi Film” Oscar Ödülü’nü kazanan ‘Son of Saul’ ile adından söz ettiren Macar yönetmen László Nemes’in  2. uzun metraj filmi ‘Sunset’e ait Türkçe altyazılı fragman yayınlandı. 

 

Oscar Ödüllü yönetmen László Nemes, 2015’in en iyi filmleri arasında gösterilen ‘Son of Saul’dan sonra bu yıl, 2. uzun metrajlısı ‘Sunset’ ile beyaz perdeye geri döndü. ‘Son of Saul’da II. Dünya Savaşı sırasında işlenen insanlık suçlarını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren Nemes, son işinde de benzer bir konuya odaklanarak kamerasını I. Dünya Savaşı’nın hemen öncesine yönlendirmiş.

 

Nemes’in filmin senaryosunu oluştururken, daha önce ‘Son of Saul’da da birlikte çalıştığı Clara Royer ve Matthieu Taponier ile çalıştığı ‘Sunset’, izleyiciyi I. Dünya Savaşı’ndan hemen önceki dönemin Budapeştesi’ne götürüyor. Irisz Leiter adlı genç kadın, eskiden ailesine ait olan şapka dükkânına gelerek iş ister. Ne var ki, şehrin sosyetesini ağırlayacağı organizasyona hazırlanan dükkân sahibi Brill, kadını başından savmaya çalışır. Brill’in kaba davranışlarına rağmen pes etmeyen Irisz, kayıp geçmişinin izini sürmekte kararlıdır ve genç kadının dönüşüyle ortaya çıkan Leiter ailesinin sırları, tüm şehri sarsacak kadar güçlüdür. Bir genç kadının yaşam öyküsüne odaklanılmış gibi duran filmin arka planında tarihte yaşanmış yıkımlar içerisinden belki de en büyüğü gözler önüne seriliyor. ‘Sunset’, dünya prömiyerini yaptığı ve Altın Aslan için yarıştığı 75. Venedik Film Festivali’nde “FIPRESCI Ödülü”ne layık görüldü.

 

Filmin başrolünü daha önce ‘Son of Saul’de de yönetmenle çalışan Juli Jakab üstleniyor. Oyuncu kadrosundaki diğer isimlerden bazıları ise, Susanne Wuest, Evelin Dobos, Vlad Ivanov ve Björn Freiberg.

 

‘Sunset’in dünya ile aynı anda ülkemizde de 17 Mayıs tarihinde vizyona girmesi planlanıyor.

 

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle