Netflix’ten Yeni Film: Alice and Dorothy

Netflix’ten Yeni Film: Alice and Dorothy

  8 Nisan 2019

  289 Okunma

Netflix, edebiyatın en ikonik karakterlerinden olan Oz Büyücüsü'nün Dorothy'si ve Harikalar Diyarı'nın Alice'inin aralarındaki fantastik dostluğu konu alacak yeni bir film için daha önce de When Light Strikes‘i yazmış olan senarist Anna Klassen ile anlaştı.    Justin Merz'in Santa Monica’da öğretmenlik yaparken ilk taslağını yazdığı orijinal senaryoda, Dorothy Gale’i, Oz’un yaklaşmakta olan yık...

Netflix, edebiyatın en ikonik karakterlerinden olan Oz Büyücüsü’nün Dorothy’si ve Harikalar Diyarı’nın Alice’inin aralarındaki fantastik dostluğu konu alacak yeni bir film için daha önce de When Light Strikes‘i yazmış olan senarist Anna Klassen ile anlaştı. 

 

Justin Merz’in Santa Monica’da öğretmenlik yaparken ilk taslağını yazdığı orijinal senaryoda, Dorothy Gale’i, Oz’un yaklaşmakta olan yıkımını gösteren bir kabus görürken buldu. Kendisi gibi rahatsız edici, gerçeğe bu kadar yakın rüyalar görenlere yardım için görevlendirildi ve bu görev sırasında da yalnızca hayal dünyalarını değil, gerçek dünyayı da kurtarmak için tehlikeli bir maceranın tam ortasındaki gizemli kız Alice ile tanışıp arkadaş oldu.

 

Netflix’in izlenme sayısında artış hedeflediği için, ilk yazılan senaryo üzerinde değişiklik talebinde bulunduğu da gelen haberler arasında yer alıyor. İşte bu senaryo değişikliği için de Anna Klassen ile çalışılmış.

 

Klassen, Twitter hesabında “Bir fantastik macera destanı olacak olan Dorothy ve Alice’i Netflix için yazıyorum. Kitaplarını okuyarak büyüdüğüm bu proje için çalışmak son derece eğlenceliydi. Karakterleri yeniden keşfetmek ve çocukken yaşamak istediğim dünyaları kendi kalemimle yaratmak muhteşem!” şeklinde bir paylaşım yaptı.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER