Nuri Bilge Ceylan, Shangai Film Festivali’nin Jüri Başkanı Olacak!

Nuri Bilge Ceylan, Shangai Film Festivali’nin Jüri Başkanı Olacak!

  16 Nisan 2019

  53 Okunma

Nuri Bilge Ceylan, bu sene 15-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleşeceği kesinleşen, Dünya sinemasında öneme sahip Shangai Uluslararası Film Festivali’nde (SIFF) jüri başkanı olarak görevlendirildi.   Bu sene 22.si düzenlenecek olan Shangai Film Festivali ve Tokyo Uluslararası Film Festivali Doğu Asya’nın en geniş çaplı iki sinema festivali olarak biliniyor. Özellikle yeni nesil sinemacılar i...

Nuri Bilge Ceylan, bu sene 15-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleşeceği kesinleşen, Dünya sinemasında öneme sahip Shangai Uluslararası Film Festivali’nde (SIFF) jüri başkanı olarak görevlendirildi.

 

Bu sene 22.si düzenlenecek olan Shangai Film Festivali ve Tokyo Uluslararası Film Festivali Doğu Asya’nın en geniş çaplı iki sinema festivali olarak biliniyor. Özellikle yeni nesil sinemacılar için büyük önem taşıyan festivalde, bu sene yapılan bir açıklama ile jüri ilan edildi.

 

Festival sorumluları tarafından yapılan resmi açıklamada Nuri Bilge Ceylan “ulusal bir hazine” olarak nitelendirilirken, Ceylan’ın sanatıyla ilgili olarak “Ceylan’ın eşsiz bir film dili var. Derin, uzun lensiyle, felsefi bakış açısıyla yaşam yolculuklarını tasvir ediyor ve izleyicilerine sessizce yaşamın gerçeklerini şiirsel kelimeler ve edebi bir yolla anlatıyor.” sözleri kullanıldı.

 

Ceylan, dünyadaki tüm sinemaseverlerin merakla beklediği, festival programı dahilinde en prestijli ödül olarak anılan “Altın Kadeh”i kazanacak filme karar verecek olan değerli jüri üyelerine başkanlık edecek.

 

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle