Pinocchio’dan İlk Fragman

Pinocchio’dan İlk Fragman

  6 Temmuz 2019

  454 Okunma

Baştan söyleyelim Guillermo del Toro “Pinocchio”sundan değil; Matteo Garrone’nin “Pinocchio”sundan bahsediyoruz. İki “Pinocchio” birden beyaz perdeyle buluşmak için yoldayken; Matteo Garrone’nin yapımında klasik masala oldukça yapım bir film izleyeceğiz. En son “Dogman” filmine imza atan, öncesinde ise “Bir Varmış Bir Yokmuş”, “Gommara” ve “Reality” gibi yapımlardan tanıdığımız Garrone’un sena...

Baştan söyleyelim Guillermo del Toro “Pinocchio”sundan değil; Matteo Garrone’nin “Pinocchio”sundan bahsediyoruz.

 

İki “Pinocchio” birden beyaz perdeyle buluşmak için yoldayken; Matteo Garrone’nin yapımında klasik masala oldukça yapım bir film izleyeceğiz. En son “Dogman” filmine imza atan, öncesinde ise “Bir Varmış Bir Yokmuş”, “Gommara” ve “Reality” gibi yapımlardan tanıdığımız Garrone’un senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği film Carlo Collodi’nin efsanevi romanından uyarlanıyor.

“Pinocchio”nun başrolünde Gepetto usta karakterine “Hayat Güzeldir”, “Kar ve Kaplan”, “Roma’ya Sevgilerle”, “Kahve ve Sigara” yapımlarından hatırlayacağımız Oscar’lı oyuncu Roberto Benigni hayat veriyor. Filmde ayrıca Marine Vacth, Federico Ielapi, Gigi Proietti, Rocco Papaleo, Massimo Ceccherini, Matilda De Angelis, Alida Baldari Calabria gibi isimler de yer alıyor.

Matteo Garrone’nin  “Pinocchio”su İtalya’da 25 Aralık’ta beyaz perdede sevenleriyle buluşacak. Ülkemizdeki vizyon tarihi ise henüz netlik kazanmış değil. “Pinocchio”dan yayınlanan fragmanı yukarıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER