Star Wars’un Chewbacca’sı Peter Mayhew Yaşamını Yitirdi

Star Wars’un Chewbacca’sı Peter Mayhew Yaşamını Yitirdi

  6 Mayıs 2019

  498 Okunma

“Star Wars” izleyicilerinin Han Solo’nun yanında görmeye alışık olduğu, Wookie ırkından olan, uzun boylu ve tüylü Chewbacca karakterine hayat veren Peter Mayhew, 74 yaşında hayatını kaybetti.   Mayhew’in aslında 30 Nisan’da hayata gözlerini yumduğu ancak ailesinin Twitter üzerinden bugün açıklama yaptığı öğrenildi. Ölüm nedeni ile ilgili bir bilgi paylaşılmadı ancak, oyuncunun son dönemde sağlık sorunları çektiği biliniyordu.   Mayhew’ın ölümünün ardından, “Star Wars”un 1977, 1980 ve 1983 tarihlerinde hazırlanmış ve yayınlanmış olan orijinal üçlemesinde kendisiyle beraber çalışmış olan oyuncu arkadaşları ve yönetmeni baş sağlığı mesajları yayınladı.   DW Türkçe’nin haberine göre, yazılı mesaj yayınlayan oyuncu arkadaşlarından Harrison Ford, oyuncuyu “Peter Mayhew kibar ve nazik bir insandı, büyük bir haysiyet ve asil bir karakter sahibiydi. 30 yılı aşkın bir süredir film dünyasında ortak ve hayatta da dosttuk ve onu çok sevdim. Ruhunu karakterinin içine kattı ve Star Wars izleyici kitlesine büyük bir zevk yaşattı.” ifadeleriyle andı.   “Star Wars”ta jedi şövalyesi Luke Skywalker’ı canlandıran Mark Hamill ise attığı tweette, “O, devlerin en nazik olanıydı. Beni gülümsetmeyi her zaman başarmış, kendisinden büyük bir kalbi olan kocaman bir insan ve çok sevdiğim sadık bir arkadaşımdı. Paylaştığımız anılar için müteşekkirim ve sadece onu tanımış olduğum için daha iyi birisiyim. Teşekkürler Pete.” sözlerini kullandı.   Son olarak, ilk iki “Star Wars” üçlemesinin yaratıcısı ve yönetmeni George Lucas, yayınladığı vefat mesajında “Peter harika bir insandı. Bir insanın bir Wookiee olmaya en fazla yaklaştığı kişiydi – kocaman bir kalp ve nazik bir mizaç. İyi bir dosttu ve vefatından dolayı çok üzgünüm” ifadelerine yer verdi.

“Star Wars” izleyicilerinin Han Solo’nun yanında görmeye alışık olduğu, Wookie ırkından olan, uzun boylu ve tüylü Chewbacca karakterine hayat veren Peter Mayhew, 74 yaşında hayatını kaybetti.

 

Mayhew’in aslında 30 Nisan’da hayata gözlerini yumduğu ancak ailesinin Twitter üzerinden bugün açıklama yaptığı öğrenildi. Ölüm nedeni ile ilgili bir bilgi paylaşılmadı ancak, oyuncunun son dönemde sağlık sorunları çektiği biliniyordu.

 

Mayhew’ın ölümünün ardından, “Star Wars”un 1977, 1980 ve 1983 tarihlerinde hazırlanmış ve yayınlanmış olan orijinal üçlemesinde kendisiyle beraber çalışmış olan oyuncu arkadaşları ve yönetmeni baş sağlığı mesajları yayınladı.

 

DW Türkçe’nin haberine göre, yazılı mesaj yayınlayan oyuncu arkadaşlarından Harrison Ford, oyuncuyu “Peter Mayhew kibar ve nazik bir insandı, büyük bir haysiyet ve asil bir karakter sahibiydi. 30 yılı aşkın bir süredir film dünyasında ortak ve hayatta da dosttuk ve onu çok sevdim. Ruhunu karakterinin içine kattı ve Star Wars izleyici kitlesine büyük bir zevk yaşattı.” ifadeleriyle andı.

 

“Star Wars”ta jedi şövalyesi Luke Skywalker’ı canlandıran Mark Hamill ise attığı tweette, “O, devlerin en nazik olanıydı. Beni gülümsetmeyi her zaman başarmış, kendisinden büyük bir kalbi olan kocaman bir insan ve çok sevdiğim sadık bir arkadaşımdı. Paylaştığımız anılar için müteşekkirim ve sadece onu tanımış olduğum için daha iyi birisiyim. Teşekkürler Pete.” sözlerini kullandı.

 

Son olarak, ilk iki “Star Wars” üçlemesinin yaratıcısı ve yönetmeni George Lucas, yayınladığı vefat mesajında “Peter harika bir insandı. Bir insanın bir Wookiee olmaya en fazla yaklaştığı kişiydi – kocaman bir kalp ve nazik bir mizaç. İyi bir dosttu ve vefatından dolayı çok üzgünüm” ifadelerine yer verdi.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle