Stephen King Romanından Uyarlanan ‘The Talisman’in Yönetmeni Belli Oldu

Stephen King Romanından Uyarlanan ‘The Talisman’in Yönetmeni Belli Oldu

  14 Mart 2019

  463 Okunma

ABD'li ünlü korku edebiyatı ustası Stephen King ve Peter Straub'un birlikte yazdıkları The Talishman'in beyazperde uyarlamasında, yönetmen koltuğuna oturacak olan isim Mike Barker olarak açıklandı.    Steven Spielberg'ün yapımcılığını üstlendiği ve uzun süredir beyazperdeye aktarılması beklenen The Talisman filminin yönetmeni, daha önceden Outlander, Fargo ve The Handmaid's Tale dizilerinin yön...

ABD’li ünlü korku edebiyatı ustası Stephen King ve Peter Straub’un birlikte yazdıkları The Talishman’in beyazperde uyarlamasında, yönetmen koltuğuna oturacak olan isim Mike Barker olarak açıklandı. 

 

Steven Spielberg’ün yapımcılığını üstlendiği ve uzun süredir beyazperdeye aktarılması beklenen The Talisman filminin yönetmeni, daha önceden Outlander, Fargo ve The Handmaid’s Tale dizilerinin yönetmenleri arasında bulunan Mike Barker olacak. 1984’te basıldıktan sonra çok satanlar listesine girmesinin ardından 1985’te Locus ve World Fantasy Ödüllerine de aday olan romanın senaryosunu ise The Fault in Our Stars ve X-Men: New Mutants filmlerinin senaristi Josh Boone yazıyor.

 

Stephen King’in en başarılı kitaplarından biri olan ve Türkiye’de “Tılsım” adı ile yayınlanan romanda; Jack Sawyer adlı gencin, ölmek üzere olan annesinin hastalığına çare bulmak için bir tılsımın peşine düşerek paralel evrenler arasında yolculuk yaparak tehlikeli ve korku dolu bir maceraya atılmasını konu alıyor.

 

Daha önceden sadece dizilerde yönetmenlik yapmış olan Mike Baker’ın ilk uzun metraj filmi olan The Talisman’i nasıl yorumlayacağı ve film kadrosunda yer alacak diğer isimler ise büyük merak konusu.

 

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER