Usta Yönetmen Agnés Varda, Hayata Veda Etti

Usta Yönetmen Agnés Varda, Hayata Veda Etti

  30 Mart 2019

  284 Okunma

Fransız Sinemanın

Fransız Sinemanın “Yeni Dalga” öncülerinden olan başarılı yönetmen Agnés Varda, 90 yaşında hayatını kaybetti.

 

Uzun süredir göğüs kanseriyle mücadele eden efsanevi yönetmen Agnés Varda, dün gece Paris’teki evinde hayata gözlerini yumdu. 90 yıllık yaşamında hep feminist kimliğiyle öne çıkan Varda’ya veda töreninin, 2 Nisan Salı günü gerçekleştirilmesi düşünülüyor.

 

1928 yılında Brüksel’de doğan Varda, ilk filmi “La Pointe Courte” yani Paralel Yaşamlar ile, özellikle 1960 yılı sonrası sinemayı büyük bir ölçüde etkilemiş olan Fransız Yeni Dalgası’nın öncüsü olmuştur. Ardından kısa filmler de çeken Varda, 1964 yılında genç bir marangozun gerçekçi olmayan öyküsü üzerine izleyenleri oldukça düşündüren  “Le Bonheur” yani Mutluluk filmini çekerek, en tartışmalı filmine imza atmıştır.

 

1966’da “Les Creatures” yani Yaratıklar, 1968’de “Yanko Amca”, yine aynı yıl “Black Panters” yani Kara Panterler ve 1969’da “Aslanın Aşkı” filmleri art arda gelen filmleri oldu. Son olarak JR ile birlikte çekimlerini gerçekleştirdiği “Visages Villages” yani Mekanlar Yüzler adlı belgesel filmi, 2018’de ülkemizde de vizyona giren bir filmi oldu.

 

Ayrıca ülkemizde Varda’nın bir çok filmi, Filmmor Gezici Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kapsamında “Agnes Varda Retroperspektifi” bölümü kapsamında gösteriliyordu. Ayrıca festival bu yıl, Varda’ya özel bir tanıtım filmi de yapmıştı.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle