Yeni Bir Sinema Deneyimi: THX Ultimate Cinema Geliyor!

Yeni Bir Sinema Deneyimi: THX Ultimate Cinema Geliyor!

  2 Nisan 2019

  286 Okunma

Star Wars serisinin yönetmeni George Lucas’ın önderliğinde yola çıkan ve izleyiciye yeni bir sinema deneyimi sunan THX Ultimate Cinema, bu yıl sinemalara geliyor! THX’in IMAX’e rakip olacağı konuşuluyor. Salonlarda film izlemeyi sevenlere, yepyeni bir film izleme zevki sunan bir proje daha geliyor. Uzun zamandır bazı salonlarda olan, film izleyenlere büyük boyutlarda ve netlik oranı daha yükse...

Star Wars serisinin yönetmeni George Lucas’ın önderliğinde yola çıkan ve izleyiciye yeni bir sinema deneyimi sunan THX Ultimate Cinema, bu yıl sinemalara geliyor! THX’in IMAX’e rakip olacağı konuşuluyor.

 

Salonlarda film izlemeyi sevenlere, yepyeni bir film izleme zevki sunan bir proje daha geliyor. Uzun zamandır bazı salonlarda olan, film izleyenlere büyük boyutlarda ve netlik oranı daha yüksek derecelerde film izleme deneyimi sunan IMAX’in papucu dama atılacak gibi görünüyor. Uuzun zamandır varlığı konuşulan, yeni ve güçlü bir teknolojiyi bünyesinde barındıran ‘THX Ultimate Cinema’, bu yıl içerisinde bazı sinema salonlarında takipçilerini beliyor olacak.

 

THX adını, efsanevi Star Wars filmlerinin senaristi, yapımcısı ve yönetmeni olarak tanınan Geogre Lucas’ın ilk filmi olan ‘THX 1138’ den alıyor. Lucas bu projeyi ilk olarak,  ‘Return of the Jedi’ filminin müziklerinin, sinema salonunda en iyi şekilde algılanabilmesi için geliştirdi. Böylece THX, sinema salonlarınsa ses kalitesi açısından bir standart ve kalite sağlamıştı.

 

IMAX ve Dolby Cinema’ya rakip olacak olan THX, Sinema salonlarında film izlemeyi sevenlere çok daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. THX’nın teknoloji sistemi 4K – HDR destekli olurken, ultra parlak çift lazer projeksiyon sistemini de bünyesinde bulunduruyor. Ayrıca her yıl THX teknolojisine özel, 30 tane film hazırlanılması planlanıyor.

 

‘THX Ultimate Cinema’ sistemi yüklenmiş ilk sinema salonu, yaz aylarında Los Angeles’taki Regency Westwood Village Theater’da hizmete girmiş olacak.

 

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle