Billy Crystal | Biyografi | Megafilmizle.Net

Billy Crystal

William Edward Crystal, bilinen adıyla Billy Crystal, Amerikalı aktör ve komedyen. Oynadığı komedi filmleriyle, özellikle When Harry Met Sally ve Anlat Bakalım serisiyle hatırlanmaktadır.

1948'de müzik dükkanı işleten, aynı zamanda caz yapımcısı plan Jack Crystal ile ev hanımı Helen Crystal'ın çocuğu olarak Manhattan'da dünyaya geldi. Lise öğretmeni olan Joel ve televizyon yapımcısı Richard adında iki ağabeyi vardır.

1965'te Long Beach Lisesi'nden mezun oldu. Beyzbol bursuyla West Virginia'daki Marshall Üniversitesi'ne kaydoldu, ancak okulun beyzbol programı bitirilince 1 yıl sonra New York'a dönerek Nassau Community College ve NYU'da tiyatro ve yönetmenlik bölümlerini bitirdi. 1970'lerin ortalarında televizyondaki komedi programlarında görünmeye başladı. 1977'de Soap dizisinde, Amerikan televizyonlarındaki ilk açıkça homoseksüel karakterlerden biri olan Jodie Dallas rolü ona şöhret kazandırdı. Bu rolü 4 sezon sürdürdü. İlk sinema rolü ise 1978'deki Rabbit Test filmindeydi.

1984'te Rob Reiner'ın This is Spinal Tap adlı filminde, sonra yine Reiner'ın The Princess Bride filminde oynadı. Rol aldığı 3. Reiner filmi, başrolünü Meg Ryan ile paylaştığı "Harry Sally ile Tanışınca" büyük beğeni topladı ve Altın Küre adaylığı kazandı. When Harry Met Sally filmi ise romantik komedi klasikleri arasına girdi. 1991 yapımı City Slickers filmi, sanatçıya bir Altın Küre adaylığı daha getirdi. 1999'da mafya komedisi Anlat Bakalım'da (Analyze This) başrolü Robert De Niro ile paylaştı, 2002'de çekilen devam filmi Anlatamadım Mı'da rolünü tekrar etti.

1970 yılında Janice Goldfinger ile evlenen Crystal'ın Jennifer Crystal-Foley (d. 1973) ve Lindsay adında iki kızı bulunmaktadır. Büyük kızı Jennifer da kendisi gibi oyuncudur.

Billy Crystal, 9 kez Oscar Ödül Töreni'nde sunuculuk yapmıştır. Ayrıca kendisi sadık bir Los Angeles Clippers taraftarıdır.

 1. Sevimli Canavarlar Adası 2011 – 1080p Türkçe Düblaj Full İzle
  FULL HD İZLE
  Sevimli Canavarlar Adası 2011 – 1080p Türkçe Düblaj Full İzle 2007, Animasyon Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Efsaneye tarafından bir adada çok eski çağlardan beri canavarlar yaşamaktadır, bu yüzden yerli halk müziği oraya “Canavarlar Adası” ismini vermiştir. Gerçekte bu adada yaşamış canavarlar dost canlısıdır, ama millet onların dehşet olduklarını düşünmektedir. Günün birinde Kotake ve Takeichi adlı iki kardeş anneleri için mantar biriktirmek üzere bu adada dolaşmaya çıkar ve iki canavarla karşılaşırlar. Takeichi kaçmayı başarır ancak küçük kardeşi Kotake adada mahsur kalır.
  • 2007
  • USA
  • 720P
  • IMDb 8.1
  • 33
  • 0
Billy Crystal Haberleri
Disney'in, Disney Pixar’ın popüler animasyon filmi Monsters Inc.'i şirketin bünyesi altına alarak bir dizi haline getirmeyi planladığını ve filmi Disney+ kanalına geçirdiğini bir süredir biliyorduk. Monsters Inc.'in dizi projesiyle ilgili güncel bilgiler paylaşıldı.   The Hollywood Reporter'a göre, “Monsters At Work” adını taşıması planlanan seri, Billy Crystal ve John Goodman'ı da seslendirme ...
 •   168
 •   0
Billy Crystal Resimleri

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle