Winona Ryder | Biyografi | Megafilmizle.Net

Winona Ryder

Winona Laura Horowitz, bilinen adıyla Winona Ryder, Amerikalı aktris.

Edebiyatla içli dışlı Cynthia Palmer ve Michael Horowitz çiftinin çocuğu olarak Minnesota'nın Winona kasabasında doğdu. İlk adını doğduğu kasabadan, ikinci adını ise anne ve babasının yakın arkadaşı yazar Aldous Huxley'nin eşi Laura'dan almıştır. Urie adlı bir erkek kardeşi, Jubal ve Sunyata Palmer adlarında üvey kardeşleri vardır. Winona Ryder'ın ailesi, sanat ve edebiyat dünyasıyla iç içeydi. Aile dostları arasında ünlü Beat şairi Allen Ginsberg, aktör ve yönetmen Timothy Leary ve yazar Philip K. Dick de bulunuyordu. 7 yaşındayken elektriğin bile olmadığı Kuzey California'daki bir komüne ait bir çiftlikte yetişti. Bu yıllarda edebiyat ve oyunculuğa merak duygusu geliştirmeye başladı. 10 yaşında ise San Francisco yakınlarında bir kasabaya taşınan ailesiyle birlikte daha geniş bir çevreye girdi ve daha sonra American Conservatory Theater'da oyunculuk dersleri almaya başladı. 13 yaşında Desert Bloom adlı film için deneme çekimine katıldı ama seçilemedi. Yine de yönetmen David Seltzer'in dikkatini çekti ve Lucas filminde rol aldı. 1987'de Square Dance filmiyle bir kez daha dikkat çekti. İlk büyük çıkışını 1988 yapımı Tim Burton filmi Beetlejuice ile yaşadı. Barbara ve Adam çiftini görebilen liseli Lydia rolüyle ne kadar yetenekli olduğunu kanıtladı. Ertesi sene Petaluma Lisesi'nden mezun oldu.

Arka arkaya yer aldığı Welcome Home, Roxy Carmichael (1990), Edward Scissorhands (1990) ve Mermaids (1990) adlı filmlerle yorgun düşen genç oyuncu ağır bir gribe yakalandı ve Baba 3'te (The Godfather: Part III) oynacağı Mary Corleone rolünde oynamak istemedi. Herkese, hastalığı nedeniyle istediği performansı veremeyeceği için rolden vazgeçtiğini söylese de, 17 yaşından beri birlikte olduğu sevgilisi Johnny Depp ile arasında çıkan sorunlar nedeniyle böyle bir karar verdiği dedikoduları yayıldı. Francis Ford Coppola'nın Drakula'sında Elisabeta'yı canlandırdı. Daha sonra Martin Scorsese'nin yönettiği Masumiyet Çağı'nda (The Age of Innocence) oynayan Winona Ryder, People Dergisi tarafından 1997 yılının en güzel 50 insanı arasına seçildi. Girl, Interrupted (1999) New York'ta Sonbahar (2000), Simone (2001) gibi filmlerde oynadı.

2001'de bir dükkandan kıyafet ve aksesüar çalarken yakalanması, kariyerinin yönünü baş aşağı çevirdi. 3 yıl hapse mahkum edilen, ancak hapse girmek yerine kontrollü serbestlikten yararlanan ve kamu hizmeti cezaları alan Ryder, zor yıllar geçirdi ve bir müddet sinemadan uzak kaldı. 2010 yapımı Siyah Kuğu filminde, şöhretini kaybetmiş balerin Beth rolüyle kendine yer buldu. 2016'da başlayan ve genç bir oyuncu kadrosunu barındıran Stranger Things dizisinde, Jonathan ve Will'in annesi Joyce Byers rolüyle uzun bir aradan sonra popüler bir yapımın en ön plandaki ismi olmayı başardı. 2018 yapımı romantik komedi İstikamet Düğün filminde başrolü Keanu Reeves ile paylaştı ve Lindsay karakterine hayat verdi.

1990'lı yılların başlarında, birlikte Edward Scissorhands filminde oynadığı Johnny Depp'le birliktelik yaşadı, hatta nişanlanmışlar ve Johnny Depp sağ koluna aşkını anlatan bir dövme yaptırmıştı. Ancak çift 1993'te yollarını ayırma kararı aldı. 2011'den beri Scott Mackinlay Hahn ile birliktedir.

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle