Wolfgang Petersen

Wolfgang Petersen, 1941 doğumlu Alman yönetmen. Sadece ülkesinde değil, bütün dünyada en çok saygı gören yönetmenler arasında bulunan Petersen, Das Boot (1981), Air Force One (1997) ve Troy (2004) filmleriyle hatırlanmaktadır.

1941'de o zamanlar Prusya bölgesi içinde kalan, günümüzde Almanya'nın kuzeybatısında yer alan Emden kasabasında doğdu. Hamburg'da yönetmenlik eğitimi aldı. Daha sonra Berlin Film ve TV Akademisi'ne kaydoldu. Bu yıllarda daha çok TV yapımlarıyla ilgilendi. 1974'te ilk uzun metrajlı sinema filmi Einer von uns beiden'i çekti. 1977'de çektiği ikinci filmi Die Konsequenz ise eşcinsellikle ilgili konusu nedeniyle çok tartışıldı. 1981 yılında ona büyük ün getiren 'Das Boot' filmi, 6 dalda Oscar'a aday oldu. 2. Dünya Savaşı'nda okyanuslarda savaşan bir denizaltı mürettebatını anlatan film, 2. Dünya Savaşı'yla ilgili çekilmiş en iyi filmler arasına girdi. Bu filminin ardından Hollywood destekli uluslararası prodüksiyonlarda çalışmaya başladı.

Tamamen Hollywood desteğiyle çektiği ilk filmi 'Enemy Mine' (1985) çok büyük ses getirmedi. 1993'te Clint Eastwood'un başrolde oynadığı 'In The Line of Fire' ve 1995 yapımı tıbbi felaket filmi 'Outbreak' ile önemli gişe geliri elde etti. Petersen, bir sonraki filmi 1997 yapımı 'Air Force One' ile yine adından çok söz ettirdi. Uçağı kaçırılan ABD Başkanı rolünde Harrison Ford'un oynadığı film, 90'lı yılların en akılda kalan aksiyon-macera filmleri arasına girdi.

Petersen 2000 yılında bir başka felaket filmi Kusursuz Fırtına'yı yönetti. 2004 yılında ise antik çağlar epiği Truva'yı (Troy) beyazperdeye aktardı. 2006'da ise bir başka epik, Poseidon ile seyircilerle buluştu. Film gişede başarı elde edemedi.

İlk evliliğini Ursula Sieg ile gerçekleştiren Petersen, 1978'den beri Maria Borgel-Petersen ile evlidir.

 1. Çılgın Banka Soygunu
  FULL HD İZLE
  Çılgın Banka Soygunu Komedi Filmleri 
  German
  • 2016
  • Germany
  • 1080p
  • IMDb 5.9
  • 43
  • 0
  Truva – Troy – 1080p Türkçe Düblaj İzle
  FULL HD İZLE
  Truva – Troy – 1080p Türkçe Düblaj İzle 2006, Dram Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Bir medeniyetin kaderi,Truva prensi Paris ile Isparta Kraliçesi Helen’in aşkıyla yazılacaktır.10 yıl sürecek kanlı bir savaşı ve bir medeniyetin çöküsünü hazırlayan bu yasak aşk,Paris’in kocası Kral Menelaus için affedilemez bir ihanettir. Megafilmizle.Net İyi Seyirler Diler.
  • 2006
  • ABD
  • 1080P
  • IMDb 7.2
  • 47
  • 0
  Deli Banka Soygunu 2016 – Full Türkçe Düblaj İzle
  FULL HD İZLE
  Deli Banka Soygunu 2016 – Full Türkçe Düblaj İzle 2016, Komedi Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Boksör Chris, eski aktör Peter ve uçuk reklam uzmanı hayalleri ve gelecekleri için yıllardır para biriktirmektedir. Ne yazık oysa birikimlerini emanet ettikleri bankanın müdürü Schumacher takıntılı yatırım danışmanı Tobias ’dan kurtulmak için yatırım hesaplarını mahsus sıfıra indirir. Pat Diye dört adam da cebi delik kalır. Böylece dört adam paralarını geri alabilmek için çılgınca bir plan yaparlar.
  • 2016
  • Germany
  • 720P
  • IMDb 5.9
  • 149
  • 0
Wolfgang Petersen Resimleri

Bu Gün Çokmu Çalıştın ? Çalışmaktan, Ders Yapmak'dan Yorulduğun Çok Belli. Sıkıcı Bir Gün Geçirmiş Olmalısın. Kendini Neşelendir Ve Mutlu Etmenin Tam Zamanı. MegaFilmizle.Net'de Bedava Online Türkçe Düblaj, Türkçe Altyazı Filmlerini İzlemeye Başla..! İlginç Ve Dinlendirici Bir Film Her zaman Dinlenmek Ve Gün Sonunu Canlılık Ve Pozitif Bir Enerji Almak İçin Sana Yardımcı Olmaya Hazırız. Bugün, Sinema Ve Televizyon Olmadan Hayatımızı Daim Etmek Oldukça Zordur. Neredeyse İnsan Faaliyeti'nin Tüm Alanlarını Kapsar. Bir Asırdan Biraz Daha Fazla Olsa'da, Bu Sanat Sürekli Olarak İyileştirilmekte Ve Daha İyiye Doğru Değişmektedir. Bugüne Kadar Çok Sayı'da Film Çekildi. Neredeyse Her Gün Dünya Çapın'da Bir Çok Yer'de Prömiyerler Var. Ancak Modern Hayat, Herkesin Hızlı Şekil'de İstenen Her Filme, İstenen Heryer'de Ulaşmayı Gerektirir. Bu Durumda, Mükemmel Bir Alternatif Sunuyoruz Sizler İçin MegaFilmizle.Net. Bugün Ev Yada Ofis'den Çıkmadan, Full HD Kalite'de En İyi Türkçe Dublaj Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmleri Bulabilirsin Ve Tüm Bu Eğlenceyi Sitemize Kayıt Olarak Bir Üst Seviyeye Çıkarabilirsin. Film Arşivimiz, Amerika ( Hollywood ) Baş'da Olmak Üzere Yerli Ve Yabancı İçerik Olarak Çok Sayı'da Full HD Film Arşivine Sahiptir. Sunulan Filmler Yeri Gelecek Seni Üzecek, Yeri Gelecek Mutlu Edecek, Geleceğe Bakacaksın Yada Geçmişi Hatırlatacak, Seni Fantastik Bir Dünya'ya Ve Ürpertici Bir Şekil'de Dehşete Sokacak Ve Aynı Zaman'da Bir Çok Yeni Ve İlginç Şeyleri Öğrenmene Sebep Olacak. Sevdiklerinle Birlikte Romantik Bir Dram İzleyerek Güzel Bir Akşam Geçirmek, Çok İyi Bir Seçim Olacak.! Tüm Ailenle 2019'da İlginç Aile Filmleri İzleyebilir, Komik, Komedi Filmleriyle Eğlenip Vakit Geçirebilirsin. Çocuklarınla Birlikte Online Macera Türün'de Full HD Filmleri İzleyebilirsin. Sitemizin Öne Çıkan Özelliği, Arama Robotu İle En İyi Ve En Güncel Filmleri Bulmak İçin Tasarlanmıştır. Kategorilerdeki Sıralamaların Yanı Sıra Özel Bir Film Arama Bölümüdür.. Bu Modüller, Gereksinimlerine En Uygun Yabancı Film Ve Türkçe Film Bulmanı Ve İzlemeni Sağlar. Yüksek Kalite'de Full HD Filmler, Nefes Kesen, Fantastik, Korku Dolu Anlar Veya Çok Gerçek Bir Dünyaya Kendini Kaptırmanı Sağlayacaktır. Şimdi Menü'den Arama Robotuna Tıklayarak HD, 1080p Kalitesin'de Yabancı Film Veya HD Kalite'de Film İzle